GÖNDER

GAGA STORE AÇILDI

Gaziantep Ticaret Odası (GTO), “Kadın Kooperatifleri ve Kadın Girişimcilerin Desteklenmesi Projesi” kapsamında proje faydalanıcısı kadın kooperatifleri ve kadın girişimciler tarafından üretilen ürünlerin satılacağı GAGA Store’un açılışını gerçekleştirdi.
Editör
Gündem Gaziantep
Yayın
29 Kasım 2023 13:54
Güncelleme
29 Kasım 2023 13:54
Okunma
95


GTO ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) iş birliğinde gerçekleştirilen çalışmalarla pek çok kadının hayatına dokunulan “Kadın Kooperatifleri ve Kadın Girişimcilerin Desteklenmesi Projesi”nin son çıktısı GAGA Store oldu…

Yıldırım: Bu şehir başarı hikâyeleri yazıyorsa kadınlarının emeği çok büyük

Gaziantep Gastronomi Akademisi (GAGA) ve Uygulama Restoranı BULLA’da gerçekleştirilen açılışta konuşan GTO Başkanı Tuncay Yıldırım, 2022 yılında başladıkları proje ile güzel işlere imza atmanın ve birçok kadının hayatına dokunmuş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Bu şehir başarı hikâyeleri yazıyorsa kadınlarının emeği çok büyük… Biz de bu projemizde başarı hikâyelerini çoğaltmak, sürdürmek, kadınlarımızın potansiyellerini maksimuma çıkarmayı hedefledik. Kadın girişimci adaylarına, kadın girişimcilere ve kadın kooperatiflerine kapasite ve iş geliştirme eğitimleri, ürün geliştirme, marka ve pazarlama danışmanlıkları ile özel mentorlük hizmetleri verdik. 200’e yakın kadın ve 5 kadın kooperatifi proje hizmetlerinden faydalandı. 42 kadının aldığı ürün geliştirme danışmanlığı sonucunda, 15 yeni ve katma değerli ürün üretildi. Bunların 7’sine patent alındı… Bu ürünler, Gaziantep ve çevresinde üretilen malzemelerden elde edilmiş, katma değerli üretime odaklanan bir yaklaşımın sonucunda ortaya çıktı.” dedi.

Yıldırım: Kadınlarımız için GAGA Store devrede

Proje ile 13. Dünya Odalar Yarışmasında Cinsiyet Eşitliği kategorisinde dünya birinciliği de elde ettiklerini vurgulayan Yıldırım, aldıkları ödül ile harcanan emeklerin, gösterilen çabaların karşılıksız kalmadığını ifade ederek şöyle devam etti:

“Biz proje faaliyetleri ile kadın kooperatiflerini destekledik ama kooperatiflerin karşılaştığı en büyük zorluğun da ürünlerini pazarlamak ve kalıcı satış kanalları bulmak olduğunu gördük. İşte tam bu noktada, kadınlarımız ve ürettikleri ürünler için GAGA Store devreye girdi. GAGA Store, Gaziantep Gastronomi Akademisinde hayata geçirilen bir mağaza olarak kooperatiflerin ürünlerini satarak gelir elde etmelerine olanak tanıyacak. İnanıyorum ki burası kadın kooperatifleri ve ürünlerinin önemi konusunda farkındalık yaratacak. GAGA Store'un amacı sadece bir alışveriş noktası olmak değil… Aynı zamanda kadın girişimcileri destekleyen bir sosyal girişim platformu olmaktır.”

2024 yılında GAGA Store’u e-ticaret ile buluşturmayı hedeflediklerini de ekleyen Yıldırım, kadın girişimcilerin ürünlerini e-ticaret kanallarıyla da satma imkânı bulacaklarını belirtti.

Şahin: Bu projeyi çok kıymetli buluyorum

GAGA Store açılışında konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise şehrin başarısının ardında birlik ve beraberlik olduğunu ifade ederek “Bizim başarımızın ardında Gaziantep Ticaret Odası var… Birlik ve beraberlik içerisinde çalışan, üreten, projeleri hayata geçiren paydaşlarımız var… GTO gibi kurumlarımız böyle özel projelere imza attıkça biz şehir olarak daha iyiye ulaşıyor, seviye atlıyoruz. Kadınlara yönelik bu projeyi çok kıymetli buluyorum. Kadınlarımızı destekleyen, onları çalışma hayatına entegre eden ve el emeği ürünleri için marka değeri yaratmaya çalışan bu proje için GTO’ya ve yönetimine teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak : Bülten

Bir Yorum Bırakın

EN ÇOK OKUNANLAR

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ HER YAŞA HİTAP EDİYOR

45 Okunma

CHP’li Öztürkmen, 3 Mart’ın ‘Laiklik Günü’ Olmasını Teklif Etti

43 Okunma

BAŞKAN FADILOĞLU GTO MECLİSİNDE

42 Okunma

Yükseköğretim Kurulu, uluslararası araştırma burslarını artırdı

38 Okunma

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR EV SAHİPLİĞİ’NDE YENİ TURİZM ÇALIŞTAYI

37 Okunma

DEM Parti’den Birecik’te Görkemli Açılış!

78 Okunma

CHP Gaziantep’te Belediye Başkan adayları belli oluyor

74 Okunma

-3 KATEGORİDE ZİRVENİN ADI ŞEHİTKAMİL

65 Okunma

Büyükşehir altyapısıyla oluşturulan çağrı merkezi hizmet vermeye başlıyor

64 Okunma

-BAŞKAN ŞAHİN CENEVRE’DE…

63 Okunma

CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI 3. GAZİANTEP KARMASI RESİM SERGİSİ

222 Okunma

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, “Milletimize benzer travmaları yaşatmaya kimsenin hakkı yoktur!”

195 Okunma

SANKO OKULLARI ÖĞRENCİLERİNİN YÜZME BAŞARISI

193 Okunma

DEPREM BÖLGESİNDEKİ İMALAT SANAYİNİN YOL HARİTASI ANKARA’DA AÇIKLANDI

178 Okunma

Mahalle sakinleri vali çeber'den destek bekliyor

170 Okunma

NÖBETÇİ ECZANELER

5 Mart 2024 Salı Günü Nöbetçi Eczaneler