GÖNDER

Ticaret Bakanı Ömer Bolat; “Gaziantep bizim yüz akımız.”  

  “Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Gaziantep’e gelen Ticaret Bakanı Prof.Dr.Sayın Ömer Bolat, AK Parti Gaziantep İl Başkanlığını ziyaret ederek İl Başkanı amurat Çetin ve teşkilat mensupları ile biraraya geldi.  
Editör
Teknisyen
Yayın
27 Kasım 2023 13:00
Güncelleme
27 Kasım 2023 13:34
Okunma
131


 

 

İl ve ilçe Kadın Kolları ve İl ve ilçe gençlik kolları tarafından coşkulu bir şekilde karşılanan Bakan Ömer Bolat, yaptığı açıklamada, “Gaziantep’in çoşkusuna, enerjisine hayran kaldım. Özellikle 31 Mart yerel seçimlerine kadar bu şeklide devam edersek, Gaziantep’i yine yeniden alırız”dedi.

Bakan Bolat, Seçmenin istikrardan yana tercihini kullanacağını ifade ederek,  “Bizler her zaman Gaziantep’in yanında durmaya devam edeceğiz. Güven veren bir liderimiz ve güven veren bir teşkilatımız var ve kimse kimsenin kara kaşına gözüne bakarak oy vermiyor. Bizim yönetimimizde herkes alanında çok iyi çalışıyor,halkın sorunlarını çözüyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bu seçimide alacağız. Gaziantep bizim yüz akımız,”diye konuştu.

10’da 10 yapacağız.

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin ise yaptığı konuşmada, yerel seçimlerde gerek AK Parti olarak gerekse de Cunhur ittifakı olarak 10’da 10 yapacaklarını ifade ederek bütün belediyeleri kazanacaklarını iddia etti.

Çetin, “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile 7 Temmuz tarihinde göreve geldiğini hatırlatarak, yaptığı çalışmaları şöyle anlatır;

“Göreve geldiğimiz günden  bu yana dur durak demeden gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Göreve geldiğimizden beri, Depremzede kardeşlerimizi biran olsun yanlız bırakmadık. Bu çerçevede İl Başkanlığımız bünyesinde “Afet Komisyonunu” oluşturduk. Kardeş depremzede ailesi uygulamasını başlattık. Her hafta Cuma günü bir vekilimizin katılımı ile Halk Günü yapmaya devam ediyoruz. Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Cevdet Yılmaz başta olmak üzere siz Değerli Bakanlarımızla kentimizin sorunları için gerek burada gerekse de Ankara’da Grup Başkan vekilimiz Sayın Abdülhamit Gül, Valimiz Sayın Kemal Çeber ve GBB Başkanımız Sayın Fatma Şahin ve Milletvekillerimiz ile uyum içerimde  çalışıyoruz. Gaziantep; sanayi şehri, ticaret şehri, eğitim şehri, sağlık üssü şehir olmasının yanında  güçlü tarihi ve kültürel yapısıyla şu anda hizmette olan Şehir hastanesiyle, ihracatıyla, ekonomisiyle her daim gelişen ve değişen bir şehir olmaya devam etmektedir. Bizler Türkiye Yüzyılında Gaziantep’imizi ve ilçelerimizi bir adım daha ileri taşıyarak Hep yeni hep ileri diyerek 31 Mart yerel seçimlerinde 10 Belediyenin onunu da gerek partimize gerekse de Cumhur ittifakına kazandıracak bir inançla, 22 yıl önce ki ilk heyecanımızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Geçmişte olduğu gibi bugünde davamız için hiç kimseyi ötekileştirmeden dinleyeceğiz, çalmadık kapı bırakmadan 31 Mart Yerel seçimlerine kadar haklı davamızın arkasında dimdik durmaya devam edeceğiz.

 

Deprem hepimizi yaraladı-

 

Asrın felaketini yaşayan 11 ilden birisi olan Gaziantep, depremin yaralarının sarılmasında da canla başla mücadele etmektedir.

Konteynerlarda kalan Depremzedelerimiz gerçek evlerine kavuşana kadar da bu çalışmalarımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde devam edecektir inşallah. Bir sanayi, ticaret, istihdam ve ihracat şehri olan Gaziantep’imiz de bizler oda ve sivil toplum kuruluşlarımızla çalışmalarımızı koordineli bir şekilde yürütüyoruz. Tabi ki 6 Şubat tarihinde yaşadığımız Asrın felakati deprem insani olarak bizleri, fiziki olarak şehrimizi ve ticari olarak ise Gaziantep’te üretimi, istihdamı, ihracatı çok etkiledi. Deprem bölgesine verilen destek ve kolaylaştırıcı adımlardan sanayi ve ihracat merkezi olan Gaziantep’in tamamının faydalandırılması gerektiğini çok defa dile getirdik. Gaziantep bölgenin üretim, ihracat ve buna bağlı olarak istihdam merkezidir.

Gaziantep her şartta üreten ve ihraç eden bir şehir. 

Türkiye’nin  en büyük OSB’si Gaziantep’te bulunmamaktadır.  5’i faaliyette olan ve 6.‘sı için yatrımcılara yer tahsisi yapılan OSB’lerimiz de bin 200 firmanın faaliyet gösterdiği ve 250 bin kişinin üstünde istihdam sağlamaktadır.Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan ihracat rakamlarında aylık bazda sürekli artışı olan Gaziantep, en fazla mal sattığı Ortadoğu’daki karışıklığa rağmen Türkiye’nin en önemli ihracat merkezlerinden biri olmayı sürdürmektedir. 2023 yılı Ekim ayına kadar yaklaşık 10 milyar dolar ihracat yapan yol sonu 15 milyar dolara yakın ihracat hedefine ulaşacaktır inşallah. Şehrimiz, bu verilerle hem aylık hem de yıllık ihracatta ülkemiz genelinde iller bazında 5 veya 6. Sırada yer almaktadır, Üretim ve ihracat merkezi Gaziantep Suriye savaşı ile mülteci olarak gelenler ile depremden dolayı deprem bölgesinden göçle gelen depremzedelerin yerleştiği ve dünyanın en vefalı şehri olarak tarihe geçmiştir. Yaşanan afet ve tarihi olayların yükünü sırtlayan Gaziantep herşeye rağmen üretmeye, ihraç etmeye ve istihdam yaratmaya devam etmiştir. Bizler sizin Gazianteplilere yabancı olmadığınızı biliyoruz. Yaşadığımız sorunların çözümünde bizimle birlikte olduğunuzu hissediyoruz. Daha fazla yatırım, daha fazla istihdam, üretim ve ihracat için desteklerinizin devam ettirmenizi istiyoruz ,dedi. Bülten

Bir Yorum Bırakın

EN ÇOK OKUNANLAR

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ HER YAŞA HİTAP EDİYOR

45 Okunma

CHP’li Öztürkmen, 3 Mart’ın ‘Laiklik Günü’ Olmasını Teklif Etti

43 Okunma

BAŞKAN FADILOĞLU GTO MECLİSİNDE

42 Okunma

Yükseköğretim Kurulu, uluslararası araştırma burslarını artırdı

38 Okunma

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR EV SAHİPLİĞİ’NDE YENİ TURİZM ÇALIŞTAYI

37 Okunma

DEM Parti’den Birecik’te Görkemli Açılış!

78 Okunma

CHP Gaziantep’te Belediye Başkan adayları belli oluyor

74 Okunma

-3 KATEGORİDE ZİRVENİN ADI ŞEHİTKAMİL

65 Okunma

Büyükşehir altyapısıyla oluşturulan çağrı merkezi hizmet vermeye başlıyor

64 Okunma

-BAŞKAN ŞAHİN CENEVRE’DE…

63 Okunma

CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI 3. GAZİANTEP KARMASI RESİM SERGİSİ

222 Okunma

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, “Milletimize benzer travmaları yaşatmaya kimsenin hakkı yoktur!”

195 Okunma

SANKO OKULLARI ÖĞRENCİLERİNİN YÜZME BAŞARISI

193 Okunma

DEPREM BÖLGESİNDEKİ İMALAT SANAYİNİN YOL HARİTASI ANKARA’DA AÇIKLANDI

179 Okunma

Mahalle sakinleri vali çeber'den destek bekliyor

170 Okunma

NÖBETÇİ ECZANELER

5 Mart 2024 Salı Günü Nöbetçi Eczaneler