GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR’İN YAZ SPOR OKULLARINA BİR HAFTADA 16 BİN KİŞİ KATILDI

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin bir hafta önce başlayan yaz spor okullarına katılan çocuk ve genç sayısı 16 bin 687 kişiye ulaştı.
Editör
Gündem Gaziantep
Yayın
10 Temmuz 2024 10:55
Güncelleme
10 Temmuz 2024 10:56


 

 Belediye tarafından 29 farklı tesiste, 11 farklı branşta gerçekleştirilen sportif eğitimler, çocuk ve gençlerden büyük ilgi görüyor. Yüzme havuzlarında 11 bin 207, spor salonlarında 4 bin 347, futbol sahalarında ise 1 bin 133 kişi spor yapıyor.

 

2023-2024 eğitim öğretim yılının tamamlanmasının ardından yaz tatiline giren on binlerce öğrenci, basketbol, jimnastik, futbol, olimpik okçuluk, karate, tenis, masa tenisi, floor curling, tekvando, voleybol ve yüzme gibi branşlarda uzman antrenörler eşliğinde çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu etkinliklerde, geleceğin şampiyonlarını yetiştirmek amacıyla sporculara performans testleri, teorik eğitimler ve teknik-taktik antrenmanlar sunuluyor.

 

1-27 Temmuz 2024 ve 29 Temmuz-24 Ağustos tarihleri arasında iki farklı dönem halinde gerçekleştirilecek faaliyetlerde sporcu öğrenciler, yaz spor oyunları kapsamında düzenlenecek müsabaka ve şenliklerde yeteneklerini sergileme fırsatı bulacak.

 

ÇOCUKLAR VE GENÇLER VERİLEN EĞİTİMLERDEN MEMNUN

 

Futbol branşında Hasan Celal Güzel Futbol Sahası’nda eğitim alan 14 yaşındaki Cemal Yılmaz, 5 yıldır aktif bir şekilde futbol oynadığını belirterek, "Futbol maçlarında genellikle orta sahada oynuyorum. Antrenörlerimiz bizlerle birebir ilgileniyor ve performanslarımızı çeşitli antrenmanlarla daha iyi hale getirmeye çalışıyoruz. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne böylesine iyi bir sahada bize bu eğitimi sunduğu için teşekkür ederim." dedi.

 

Büyükşehir’in yüzme kurslarından faydalanan Muhammet Batın, verilen eğitimlerden çok memnun olduğunu dile getirerek, "Büyükşehirin sunduğu bu okulda yüzme eğitimi veriliyor. Kendimizi test edebileceğimiz havuzda diğer arkadaşlarımızla yarışlar yapıyoruz. Hedefim, yüzme alanında ileride milli formayı giymek." dedi.

 

Zübeyir Hamza Astekin ise, 3 yaşından beri büyükşehirin yüzme kurslarından faydalandığını aktararak, "5 yıldır yüzme alanında bu eğitimler sayesinde kendimi geliştirdim. Yüzmeyi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin bize sunduğu eğitimler sayesinde öğrendim." ifadelerini kullandı.

Kaynak : HABER MERKEZİ

Bir Yorum Bırakın

Popüler Yazılar

Gaziantep Üniversite’nin genç doktorları mezun oldu

ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ, İBRAHİMŞEHİR ABA GÜREŞİ SAHASI’NI YENİLEDİ

TRİKONFEX Fuarı kapılarını açtı

TEKNOGARAJDA “RAMAZAN GAMECODE CAMP” ETKİNLİĞİYLE KATILIMCILAR, PYTHON DÜNYASINI KEŞFEDİYOR

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Merkezi Oldu

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR KETEM İLE ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIYOR

Yeni Kimlik Kaç Günde Çıkar, Kaç Günde Gelir?

Kreşler kapanacak mı, anaokulları ne zaman kapanıyor? Kreşler, anaokulları açılacak mı?

SANKO Okulları’nın büyük gururu

SANKO Üniversitesi’nde Romatoloji Sempozyumu Düzenlenecek

Umut Yılmaz’ın emekli vatandaşlara 6 bin TL vereceklerini duyurdu

Türkiye 9 ayda 1 milyon ton makarna ihraç etti

Enflasyon rakamları açıklandı

SANKO OKULLARI ÖĞRENCİLERİNİN YÜZME BAŞARISI

-BAŞKAN ŞAHİN CENEVRE’DE…

Nöbetçi Eczaneler

16 Temmuz 2024 Salı Günü Nöbetçi Eczaneler