Adalet Bakanı Gül: “Batının terörle mücadele anlayışı çifte standartlıdır”

AK Parti Gaziantep Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, ilçe belediye başkanları, milletvekilleri ve parti teşkilatının katılımıyla gerçekleştirildi.


Haber Merkezi | 25 Ekim 2021

AK Parti Gaziantep Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, ilçe belediye başkanları, milletvekilleri ve parti teşkilatının katılımıyla gerçekleştirildi.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, "Batının terörle mücadele anlayışı çifte standartlıdır. Ülkemizin yanı başında bir terör koridoru kurulmasına asla izin vermeyeceğiz. Türkiye’yi artık hiçbir güç eski Türkiye’ye geri çeviremeyecektir.

2023 yılında da milletin adayı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Yeni yüzyıla yeni anayasayla ülkemizin demokrasisini taçlandırmak hepimizin ve siyasetin boynunun borcudur. Tüm muhalefet partilerinin yeni anayasa sorumluluğundan kaçmadan, masada milletin beklediği yeni anayasa yapma sorumluluğudur” dedi. 

AK Parti Gaziantep Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, ilçe belediye başkanları, milletvekilleri ve parti teşkilatının katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda teşkilat üyelerinin görüşü ve öneri alındı ve partinin 2023 vizyonu konuşuldu.

Toplantıda konuşan Adalet Bakanı Gül, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Gül, Suriye’de kurulması planlanan terör koridoruna izin vermeyeceklerini ve Türkiye’nin üzerinde oyun oynanan bir ülke olmadığını, oyun kurucu bir ülke olduğunu dile getirdi. Bakan Gül, ayrıca mevcut sorunların çözüme kavuşturulacağını, özgürlüğün arttırılacağını ve ekonomik refahın arttırılması için çalışacaklarını ifade etti.

“TÜRKİYE AK PARTİ KURULMADAN ÖNCE HER ALANDA SIKINTIYLA YÜZ YÜZE BİR ÜLKEYDİ”

Türkiye’nin AK Parti kurulmadan önce sıkıntılarla boğuşan bir ülke olduğunu söyleyen Adalet Bakanı Gül, “Türkiye’de AK Parti'yle birlikte her alanda olduğu gibi savunma sanayi alanında da çok önemli adımlar ve başarılara imza atıldı.

Savunma sanayisinin gelişmesinde çok büyük emeği geçen Özdemir Bayraktar ağabeyimizi bu vesileyle rahmetle minnetle yad ediyorum. Türkiye’de terörle mücadelenin başarıya ulaşmasında en büyük etkenlerden birisi asker ve polisimizin içerisindeki FETÖ’cü hainlerin temizlenmesi ve savunma sanayideki önemli başarılar çok etkili olmuştur.

Bugün Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde yerli ve milli sanayimizle birlikte artık bizi bekleme odasında bekletenler, Türkiye’ye İHA-SİHA vermeyiz diyenler bugün Türkiye’nin bu başarısını büyük bir gıpta ile izlemektedir. Bu yolda mücadelemizi başarıyla sürdüreceğiz. Her alanda olduğu gibi Gaziantep’imizin savunma sanayi alanında merkez bir üs olması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Türkiye AK Parti kurulmadan önce her alanda sıkıntıyla yüz yüze bir ülkeydi. Sıkıntılarla boğuşan ve karşı karşıya kalan bir ülkeydi. Milletimiz AK Parti’yi kurdu ve AK Parti’de milletimizi iktidara getirdi. AK Parti’yle Gaziantep, Diyarbakır, Edirne iktidar olmuştur. 84 milyon vatandaşımızın kendisi ve sesi iktidara gelmiştir. Bu partinin sahibi milletin kendisidir” diye konuştu.

“DÜNYANIN NERESİNDE BİR MAZLUM VARSA YÖNÜNÜ TÜRKİYE’YE VE CUMHURBAŞKANIMIZA ÇEVİRMİŞTİR”

Dünyada adaletsizliğin olduğunu ve bu adaletsizlikle mücadele edenin, mazlumların sesi olanın Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın olduğunu söyleyen Bakan Gül, “İnsanlık bir küresel adaletsizlikle karşı karşıya. Dünyada adaletsizlik, çifte standart ve dünyada zulüm almış başını gitmiş durumda.

Bu zulme destek olanlar olduğu gibi bu zulmün karşısında duran ve yeryüzünde nerede olursa olsun mazlumun yanında olan bir anlayış var. Dünyada insanlık için, adalet için çalışanların başında mazlumların güçlü sesi olarak Türkiye var.

Bu güçlü sesin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından dile getirildiğini bütün dünya yakından görüyor. Dünya’da 3-5 ülkenin dünya adına karar vermesinin haksızlık olduğunu en güçlü bir şekilde haykıran Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır.

O yüzden Birleşmiş Milletler'de ‘Dünya beşten büyüktür’ diyerek bu gerçeği söylemiştir. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımız Afrika’ya gitti. Bilindiği üzere meşhur bir söz var ‘Onlar ellerinde haçlarla geldiler, ellerinde altınlarla gittiler’ diye. Osmanlı ve bizim atalarımız gittiği hiçbir yere sömürge anlayışıyla gitmemiştir.

O yer kendi kültürünü, dilini, dinini muhafaza etmiştir. Aynı anlayışla biz Afrika’ya ve dünyanın her yerine bakıyoruz ama Batı; çifte standardın, sömür aracının, tahakküm anlayışının bir ürünüdür. Batıdaki anlayış güçlüysen haklısındır, haklıysan güçlüsündür değil.

O yüzden Cumhurbaşkanımızın Afrika seyahati ve mesajları o yüzden bütün dünya ve insanlık için çok anlamlı olmuştur. Dünyanın neresinde bir mazlum varsa yönünü Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a çevirmiştir” ifadelerine yer verdi.

“ÜLKEMİZİN YANI BAŞINDA BİR TERÖR KORİDORU KURULMASINA ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Suriye’de kurulması planlanan terör koridoruna izin vermeyeceklerini dile getiren Bakan Gül, Batı’nın terör konusunda çifte standartlı davrandığını belirterek, “Batının terörle mücadele anlayışı da çifte standartlıdır. Batı terörle mücadele etmiyor, hangi teröre karşı çıkalım diyerek terör örgütlerinde seçicilik yapıyor.

Batı, göç ve mülteci meselesinde çifte standart yapıyor. İnsan haklarından bahseden Batı, mülteciye çelme takan, botlarını batırarak Akdeniz’in Ege Denizi'nin cansız bedenlerini soğuk sulara bırakandır. İnsan hayatına kasteden anlayışın insanlığa, dünyaya verebilecek hiçbir mesajı yoktur.

Türkiye Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde Ege’de, Akdeniz’de, Doğu Akdeniz’de, Kafkaslar’da yanı başımızda Suriye’de ülkemizin menfaatleri için güçlü bir dirayet sergilemektedir.

Türkiye’nin menfaatleri için güçlü bir duruş ortaya konmaktadır ve bu mücadele yine daha kararlı bir şekilde devam edecektir. Ülkemizin yanı başında bir terör koridoru kurulmasına asla izin vermeyeceğiz. Bu konuda da başarılı bir şekilde terörle mücadelemizi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE ÜZERİNDE OYUN OYNANABİLECEK BİR ÜLKE DEĞİLDİR, OYUN KURUCU BİR ÜLKEDİR”

Muhalefete yönelik eleştirilerde bulunan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Türkiye’nin üzerinde oyun oynanabilecek bir ülke olmadığını, oyun kurucu konumunda bir ülke olduğunu ifade ederek, “Türkiye’de AK Parti öncesinde vatandaşına tepeden bakan, vatandaşın sorunlarını halının altına süpüren bir anlayış vardı.

Ama AK Parti işte bütün sorunları çözüm iradesiyle vatandaşlarına hizmetkar olmak için geldi ve bu anlayışı ortadan kaldırdı. Vesayetçi anlayış artık tarihin çöp tenekesine kalmıştır. Türkiye’yi artık hiçbir güç eski Türkiye’ye geri çeviremeyecektir.

Türkiye’nin yönü artık reformalardır, geleceğe emin adımlarla yürümektir. Muhalefetin dilinde de millete tepeden bakan, tehditkar dili, vesayetçi dönemi çağrıştıran bu dilin milletimiz nezdinde hiçbir karşılığı yoktur. Bunlara en güzel cevabı milletimiz sandıkta tekrardan verecektir.

Tüm sorunları hep birlikte çözecek olan AK Parti’dir. Diğerleri konuşur, laf üstüne laf koyar ama AK Parti icraat üstüne icraat yapar, sorunları çözer ve milletle beraber yoluna devam eder. Bizi bölmek isteyenlere, huzurumuzu bozmak isteyenlere asla fırsat vermeyeceğiz.

Türkiye üzerinde oyun oynanabilecek bir ülke değildir, oyun kurucu bir ülkedir. Türkiye oyunları bozan bir ülkedir. Türkiye sizin arka kapılarda, karanlık odalarda siyaset mühendisliğinizin esiri değildir. Türkiye’nin kararını 84 milyon vatandaşı verir” dedi.

“2023'E MİLLETİMİZLE EMİN ADIMLARLA YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşılabilmesi için mevcut sorunları çözerek, ekonomik refahın arttırarak ve özgürlüğün arttırarak ilerleyeceklerini dile getiren Bakan Gül, ayrıca yeni anayasa yapmanın siyasi bir borç olduğunu ve muhalefetin yeni anayasa konusunda çalışması gerektiğini sözlerine ekleyerek, “Türkiye’de ekmeği, özgürlüğü AK Parti ile beraber arttırdık.

Ama bunları daha da büyüteceğiz. Hiçbir sorun yok, her meseleyi hallettik kolaycılığına kaçmadan evet mevcut sorunları da çözerek ekmeği daha fazla büyüterek özgürlüğü daha fazla arttırarak 2023'e milletimizle emin adımlarla yolumuza devam edeceğiz.

Milletin adayı Recep Tayyip Erdoğan'dır. 2023 yılında da inşallah milletle yol yürümüş yürümeye devam edecek Recep Tayyip Erdoğan'ı yeniden Cumhurbaşkanı yaparak 2053 vizyonumuza emin adımlarla ulaşacağız. Yeni yüzyıla yeni anayasayla ülkemizin demokrasisini taçlandırmak hepimizin ve siyasetin boynunun borcudur.

Bu konuda muhalefetin sorumluluktan kaçma lüksü yoktur. Tüm muhalefet partilerinin yeni anayasa sorumluluğundan kaçmadan, masada milletin beklediği yeni anayasa yapma sorumluluğudur. Cumhur ittifakıyla yolumuza devam ediyoruz” diye konuştu.


Captcha işaretlenmemiş.
Diğer Haberler
YILMAZKAYA’DAN SAĞLIK BAKANINA ÇAĞRI “SAĞLIKÇILARIN SORUNLARI ÇÖZÜN ARTIK!”
YILMAZKAYA’DAN SAĞLIK BAKANINA ÇAĞRI “SAĞLIKÇILARIN SORUNLARI ÇÖZÜN ARTIK!”
CHP Gaziantep Kadın Kolları'ndan "25 Kasım" açıklaması
CHP Gaziantep Kadın Kolları'ndan "25 Kasım" açıklaması
MOTOKURYELER VE HSG-OGS GEÇİŞ ÜCRETLERİ MECLİS GÜNDEMİNDE
MOTOKURYELER VE HSG-OGS GEÇİŞ ÜCRETLERİ MECLİS GÜNDEMİNDE
CHP GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ KAPLAN: “NURDAĞI ÖLÜM YOLUNU DEFALARCA DİLE GETİRDİM, YAPMADINIZ!”
CHP GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ KAPLAN: “NURDAĞI ÖLÜM YOLUNU DEFALARCA DİLE GETİRDİM, YAPMADINIZ!”
Belediye başkanları milletvekillerini ziyaret etti
Belediye başkanları milletvekillerini ziyaret etti
CHP Gaziantep Milletvekili Yılmazkaya "Bu zam sanayiye zarar"
CHP Gaziantep Milletvekili Yılmazkaya "Bu zam sanayiye zarar"
Ak Parti Milletvekili Erdoğan: "Çetintepe Barajının yüzde 99’u tamamlandı"
Ak Parti Milletvekili Erdoğan: "Çetintepe Barajının yüzde 99’u tamamlandı"
Kadınlar Gaziantep'e DEVA olacak
Kadınlar Gaziantep'e DEVA olacak
Ak Parti Gaziantep Milletvekili Erdoğan, Karabağ’ın inşasında Türkiye önemli rol oynayacak
Ak Parti Gaziantep Milletvekili Erdoğan, Karabağ’ın inşasında Türkiye önemli rol oynayacak
MHP Milletvekili Taşdoğan’dan yerelleşme projesi için destek çağrısı
MHP Milletvekili Taşdoğan’dan yerelleşme projesi için destek çağrısı
MHP MYK Üyesi Necmi Yıldırım: “Bu ülke dolarla kurulmadı”
MHP MYK Üyesi Necmi Yıldırım: “Bu ülke dolarla kurulmadı”
MHP'Lİ TAŞDOĞAN, MİLLET İTTİFAKINA YÜKLENDİ
MHP'Lİ TAŞDOĞAN, MİLLET İTTİFAKINA YÜKLENDİ
Gaziantep Milletvekilleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin ile görüştü
Gaziantep Milletvekilleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin ile görüştü
CHP'Lİ ECZACI KAPLAN, ECZANEYE DÜZENLENEN SALDIRIYI KINADI
CHP'Lİ ECZACI KAPLAN, ECZANEYE DÜZENLENEN SALDIRIYI KINADI
Vekiller Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile görüştü
Vekiller Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile görüştü
İYİ Parti'de Lütfü Türkkan'ın yerine Erhan Usta seçildi
İYİ Parti'de Lütfü Türkkan'ın yerine Erhan Usta seçildi
İçişleri Bakanı Soylu: 'Kirli siyasetinizi Şehitlerimizin ailelerinden uzak tutun'
İçişleri Bakanı Soylu: 'Kirli siyasetinizi Şehitlerimizin ailelerinden uzak tutun'
MHP MİLLETVEKİLİ TAŞDOĞAN MOBİLYA SEKTÖRÜNÜN SORUNUNA EL ATTI
MHP MİLLETVEKİLİ TAŞDOĞAN MOBİLYA SEKTÖRÜNÜN SORUNUNA EL ATTI
MHP MİLLETVEKİLİ TAŞDOĞAN’DAN TARK’DA ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
MHP MİLLETVEKİLİ TAŞDOĞAN’DAN TARK’DA ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
CHP MİLLETVEKİLİ KAPLAN: “54 BİNE YAKIN KİŞİ MAĞDUR!”
CHP MİLLETVEKİLİ KAPLAN: “54 BİNE YAKIN KİŞİ MAĞDUR!”
Bakan Derya Yanık'tan Gaziantep'e övgü ve hizmet vurgusu
Bakan Derya Yanık'tan Gaziantep'e övgü ve hizmet vurgusu
CHP Milletvekili Kaplan, Gaziantep’teki o yolu yine meclis gündemine taşıdı
CHP Milletvekili Kaplan, Gaziantep’teki o yolu yine meclis gündemine taşıdı
MHP Milletvekili Taşdoğan’a cübbeyi Devlet Bahçeli giydirdi
MHP Milletvekili Taşdoğan’a cübbeyi Devlet Bahçeli giydirdi
Sermet Atay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Azerbaycan heyetinde
Sermet Atay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Azerbaycan heyetinde
CHP Milletvekili Yılmazkaya: “Kara kış kapıda kömür fiyatları uçmuş durumda!”
CHP Milletvekili Yılmazkaya: “Kara kış kapıda kömür fiyatları uçmuş durumda!”
Paramız değerini kaybediyor
Paramız değerini kaybediyor
Ak Parti Milletvekili Koçer: "En yüksek bütçe eğitim ve sağlığa"
Ak Parti Milletvekili Koçer: "En yüksek bütçe eğitim ve sağlığa"
CHP Milletvekili Kaplan: "Basın Özgür Olmalıdır"
CHP Milletvekili Kaplan: "Basın Özgür Olmalıdır"
CHP GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ İRFAN KAPLAN YER FISTIĞI ÜRETİCİLERİNİN SORUNLARINI GÜNDEME GETİRDİ
CHP GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ İRFAN KAPLAN YER FISTIĞI ÜRETİCİLERİNİN SORUNLARINI GÜNDEME GETİRDİ
CHP'Lİ KAPLAN “AK PARTİ 18 YILDA OLDU ŞATAFAT PARTİSİ!”
CHP'Lİ KAPLAN “AK PARTİ 18 YILDA OLDU ŞATAFAT PARTİSİ!”
CHP Milletvekili Kaplan: "CHP iktidarında şatafat değil emek kazanacak"
CHP Milletvekili Kaplan: "CHP iktidarında şatafat değil emek kazanacak"
Gaziantep Teşkilatına tam not
Gaziantep Teşkilatına tam not
İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Oğuz Hocaoğlu Neden İstifa Etti?
İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Oğuz Hocaoğlu Neden İstifa Etti?
’’Nerede Kalmıştık’’ projesinin tanıtım toplantısı gerçekleşti
’’Nerede Kalmıştık’’ projesinin tanıtım toplantısı gerçekleşti
Ak Parti Milletvekili Koçer: "850 bin esnafa vergi muafiyeti geliyor"
Ak Parti Milletvekili Koçer: "850 bin esnafa vergi muafiyeti geliyor"
CHP Milletvekili Yılmazkaya, Kamyon, TIR ve Otobüs sürücüleri için kanun tekili verdi
CHP Milletvekili Yılmazkaya, Kamyon, TIR ve Otobüs sürücüleri için kanun tekili verdi
CHPLİ PERİ: KIŞ GELDİ VATANDAŞIN BELİ BÜKÜLDÜ
CHPLİ PERİ: KIŞ GELDİ VATANDAŞIN BELİ BÜKÜLDÜ
CHP'li Kaplan öğrencilerin yurt sorununu meclis gündemine taşıdı
CHP'li Kaplan öğrencilerin yurt sorununu meclis gündemine taşıdı
CHP'Lİ KAPLAN YENİ YASAMA DÖNEMİNE HIZLI BAŞLADI... GAZİANTEP’E YAPILAN YATIRIMLARI BAKANLARA SORDU!
CHP'Lİ KAPLAN YENİ YASAMA DÖNEMİNE HIZLI BAŞLADI... GAZİANTEP’E YAPILAN YATIRIMLARI BAKANLARA SORDU!
CHP İl Başkanı Mehmet Neşet Uçar "Sorunları biz çözeceğiz"
CHP İl Başkanı Mehmet Neşet Uçar "Sorunları biz çözeceğiz"
CHP Gaziantep Milletvekili Yılmazkaya: "CHP İktidarında 3600 Ek Gösterge ve EYT Sorununu Çözeceğiz!"
CHP Gaziantep Milletvekili Yılmazkaya: "CHP İktidarında 3600 Ek Gösterge ve EYT Sorununu Çözeceğiz!"
CHP MİLLETVEKİLİ KAPLAN: "VATANDAŞIN SAĞLIĞINDAN TASARRUF ETMEK İSTİYORLAR!"
CHP MİLLETVEKİLİ KAPLAN: "VATANDAŞIN SAĞLIĞINDAN TASARRUF ETMEK İSTİYORLAR!"
Toplantıya giden MHP'lilerin midibüsü devrildi: 2 ölü, 14 yaralı
Toplantıya giden MHP'lilerin midibüsü devrildi: 2 ölü, 14 yaralı
Ak Parti Milletvekili Erdoğan Saha Çalışmalarını Hızla Sürdürmeye Devam Ediyor
Ak Parti Milletvekili Erdoğan Saha Çalışmalarını Hızla Sürdürmeye Devam Ediyor
CHP Milletvekili Yılmazkaya “Gazianteplinin trafik çilesi, elektrik kesintisi bitmiyor!”
CHP Milletvekili Yılmazkaya “Gazianteplinin trafik çilesi, elektrik kesintisi bitmiyor!”
Ak Parti Milletvekili Erdoğan saha çalışmalarını sürdürüyor
Ak Parti Milletvekili Erdoğan saha çalışmalarını sürdürüyor
MHP’nin doktor milletvekilinden kanserle mücadele önerileri
MHP’nin doktor milletvekilinden kanserle mücadele önerileri
CHP Milletvekili Yılmazkaya: "Bakanlık yaptırım uygulamalı"
CHP Milletvekili Yılmazkaya: "Bakanlık yaptırım uygulamalı"