BAŞKAN YILMAZ’DAN SAĞDUYU ÇAĞRISI

Son günlerde yaşanan Suriyeli sığınmacılar ile ilgili olayların ardından Şehitkamil Belediye Başkanı Umut Yılmaz, çeşitli mahallelerde ziyaretler gerçekleştirerek vatandaşları sağduyulu davranmaya davet etti.
Editör
Gündem Gaziantep
Yayın
3 Temmuz 2024 11:51
Güncelleme
3 Temmuz 2024 11:51


Başkan Yılmaz, “Oynanan oyunları biliyoruz. Bu oyunlara alet olmayacağız. Türk Bayrağı’na el uzatanlara, vatanımıza el uzatana yüzyıllar önce ne yaptığımızı tüm dünya bilir. Lütfen, ne olur, düşmanlarımızın beklediği o görüntüyü vermeyelim. Türk milletine yakışan şekilde bu günleri geçireceğiz.” dedi.

 

Başkan Umut Yılmaz; Çıksorut, 29 Ekim, Umut, Güzelyurt ve Göllüce Mahallesi’nde hem ev ziyaretleri hem de esnaf ziyaretlerinde bulundu. Başkan Yılmaz, ziyaretlerinde vatandaşlarla birebir görüşerek, onların sorunlarını ve taleplerini de dinledi. Yılmaz, barış ve huzur ortamının korunması için çaba göstereceğinin altını çizdi. Başkan Yılmaz, ziyaretlerine devam edeceğini ve her zaman halkın yanında olacağını belirterek, tüm vatandaşları sağduyulu olmaya davet etti.

 

HEPİMİZ, TÜRK’E YAKIŞAN ŞEKİLDE DAVRANACAĞIZ

Özellikle gençlere sahip çıkılması gerektiğini dile getiren Başkan Yılmaz, konuya ilişkin yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

 

“Aziz milletim, sevgili gençler, sağcısı, solcusu tüm kardeşlerim, dünden beri yaşananları üzülerek izliyoruz. Sizlerden rica ediyorum. İktidara karşı olabilirsiniz. Hangi partili olursanız olun, bugün hepimiz, Türk’e yakışan şekilde davranacağız. Oynanan oyunları biliyoruz. Bu oyunlara alet olmayacağız. Sizlere gaz vermek isteyecekler. Sizleri, sokağa dökmek isteyecekler. Bizim, bunlara ihtiyacımız yok. Türk Bayrağı’na el uzatanlara, vatanımıza el uzatana yüzyıllar önce ne yaptığımızı tüm dünya bilir. Sevgili dostlarım; lütfen, hepimiz bu süreci yakışan şekilde geçireceğiz. Suriyeliler, kardeşimizdir. Suriyelileri görüp kovalamak, onlara hakaret etmek, onları sokakta görüp rencide etmek bize yakışmaz. Hiçbir Türk gencine yakıştırmam. Türk Devleti, yeri geldiğinde ne yapacağını çok iyi bilir. Lütfen, ne olur, düşmanlarımızın beklediği o görüntüyü vermeyelim. Tepkinizi ortaya koydunuz. Haklısınız. Ama Müslüman bir Türk genci olarak, bu memleketin bir belediye başkanı olarak sizlerden rica ediyorum. Bugün, yarın, diğer günler önemli. Evlerimizde çaylarımızı içelim, sohbetlerimizi yapalım. Sevgili gençler, biz Türk milletiyiz. Türk milletine yakışan şekilde bu günleri geçireceğiz.”

 

Başkan Yılmaz’ın sağduyu çağrısı, toplumun tüm kesimlerinde olumlu karşılandı. Vatandaşlar da bu süreçte birlik ve beraberlik içinde hareket etmenin önemini vurguladılar.

Kaynak : HABER MERKEZİ

Bir Yorum Bırakın

Popüler Yazılar

“En büyük paydaşımız gazetecilerdir”

KENTLER ÇOCUKLARINDIR EĞİTİM PROGRAMI SERTİFİKA TÖRENİ DÜZENLENDİ

Sevda Karaca: Kaçak Beton Tesisi Samandağ’da Çevreye ve Halk Sağlığına Zarar Verecek

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Özgür basın demokrasilerin en büyük güvencesidir"

5,2 şiddetinde deprem oldu!

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR KETEM İLE ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIYOR

UDMA, 16 AYDA 31 BİNİ AŞKIN MİSAFİR AĞIRLADI!

5,2 şiddetinde deprem oldu!

SANKO Üniversitesi’nde Romatoloji Sempozyumu Düzenlenecek

Kreşler kapanacak mı, anaokulları ne zaman kapanıyor? Kreşler, anaokulları açılacak mı?

Umut Yılmaz’ın emekli vatandaşlara 6 bin TL vereceklerini duyurdu

Türkiye 9 ayda 1 milyon ton makarna ihraç etti

Enflasyon rakamları açıklandı

SANKO OKULLARI ÖĞRENCİLERİNİN YÜZME BAŞARISI

-BAŞKAN ŞAHİN CENEVRE’DE…

Nöbetçi Eczaneler

16 Temmuz 2024 Salı Günü Nöbetçi Eczaneler