SANKO ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ ÖĞR. ÜYESİ PROF. DR. AKDOĞAN: -“TOPLANTILARIMIZIN DEVAMLILIĞI, GENÇ HEKİMLERİMİZİN GÖSTERDİĞİ İLGİNİN BİR SONUCUDUR”

SANKO Üniversitesi Hastanesi Nefroloji Bölümü tarafından ‘‘Dahiliye Vaka Güncellemeleri” toplantısının ikincisi düzenlendi.
Editör
Gündem Gaziantep
Yayın
29 Nisan 2024 09:55
Güncelleme
29 Nisan 2024 14:16


 

 

Divan Otel’de Gaziantep ve çevre illerden alanında uzman hekimlerin katıldığı toplantıda, dahiliye alanındaki birbirinden farklı vakalarda güncel tedavi yöntemleri ile ilgili bilgiler paylaşıldı.

 

PROF. DR. MEHTAP AKDOĞAN

SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı, Nefroloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehtap Akdoğan, açılışta yaptığı konuşmada “Dahiliye Vaka Güncellemeleri Toplantımızın ikincisini düzenlemekten mutluluk duyuyoruz. Gösterdiğiniz ilgi, toplantılarımızı düzenlemek konusunda ne kadar doğru karar verdiğimizin göstergesidir. Toplantılarımızın devamlılığı, genç hekimlerimizin gösterdiği ilginin sonucudur” dedi.

 

Teorik bilgilerin farklı kaynaklardan edinilebilirken, bu tür toplantılarda interaktif bir şekilde karşılaşılan vakalara yönelik uygulanan tedavi seçeneklerinin paylaşılmasının çok değerli olduğunu kaydeden Prof. Dr. Akdoğan, “Hastalarımızı tedavi ederken, bir taraftan da akademisyen olarak görevimiz bölgemizdeki uzman hekimlerle yeni ve farklı tedavi seçenekleri ile ilgili bilgi paylaşımına öncülük yapmaktır. Bu toplantılardaki amacımız, bölgemizdeki hekim ve hastalar için yenilikçi tedavilere aracılık etmektir” ifadelerini kullandı.

 

Prof. Dr. Akdoğan, açılış konuşmasının ardından “İki Yetmezlikli Hasta (Karaciğer - Böbrek)” konulu sunum gerçekleştirdi.

 

PROF. DR. A. EMRE YILDIRIM VE UZM. DR. ERENGÜL PEKTAŞ

Memorial Hastanesi Gastroenteroloji Bölümü’nden Prof. Dr. A. Emre Yıldırım ve Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesi İç Hastalıkları Bölümü’nden Uzm. Dr. Erengül Pektaş “Hepatorenal Sendromlu Vaka Çözümlemeleri” konusuna değindi.

 

Sirotik Hastalarda Akut Böbrek Hasarı konusunda olgu sunumu yapan Prof. Dr. Yıldırım ve Uzm. Dr. Pektaş, özellikle ayırıcı tanının önemi konusuna vurgu yaptı.

 

DOÇ. DR. SEZGİN BARUTÇU - ARAŞTIRMA GÖR. DR. MUHAMMED

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı’ndan Doç. Dr. Sezgin Barutçu ve SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı’ndan Araştırma Gör. Dr. Muhammed Aslan “Gastroenterolojik Vaka Çözümlemeleri” konusunda bilgiler paylaştılar. 

 

Sunumların ardından katılımcılarla vaka tartışmaları gerçekleştirilerek, sorular yanıtlandı.

Kaynak : HABER MERKEZİ Gaziantep , SonDakika , Haber , gndem , sağlık , fyp , sankohastanesi , sankoüniversitesi , toplantı

Bir Yorum Bırakın

VİDEO İÇERİK

Popüler Yazılar

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Özgür basın demokrasilerin en büyük güvencesidir"

Avustralya, Halı Sektörü İçin Önemli Bir Pazar

"GAZZE’DE ACİLEN ATEŞKES SAĞLAMNMALI”

AKINCI, INNOFOOD PROJESİ KAPANIŞ TOPLANTISINDA KONUŞTU

Sevda Karaca: Kaçak Beton Tesisi Samandağ’da Çevreye ve Halk Sağlığına Zarar Verecek

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR KETEM İLE ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIYOR

UDMA, 16 AYDA 31 BİNİ AŞKIN MİSAFİR AĞIRLADI!

Yeni Kimlik Kaç Günde Çıkar, Kaç Günde Gelir?

Kreşler kapanacak mı, anaokulları ne zaman kapanıyor? Kreşler, anaokulları açılacak mı?

SANKO Üniversitesi’nde Romatoloji Sempozyumu Düzenlenecek

Umut Yılmaz’ın emekli vatandaşlara 6 bin TL vereceklerini duyurdu

Türkiye 9 ayda 1 milyon ton makarna ihraç etti

Enflasyon rakamları açıklandı

SANKO OKULLARI ÖĞRENCİLERİNİN YÜZME BAŞARISI

-BAŞKAN ŞAHİN CENEVRE’DE…

Nöbetçi Eczaneler

16 Temmuz 2024 Salı Günü Nöbetçi Eczaneler