GÖNDER

MERİÇ SPORDAKİ SORUNLARI DİNLEDİ

CHP Gaziantep Milletvekili Melih Meriç, Gaziantep’te telafuz edilen ‘Spor Şehri’ kavramının içinin boş olduğunu belirterek, ‘’Bir kentte voleybol takımı, futbol takımı ve hentbol takımı ilgisizlik yüzünden ligden çekiliyorsa, spordan bahsetmek abesle iştigal oldur’’ dedi.
Editör
Teknisyen
Yayın
27 Kasım 2023 13:00
Güncelleme
27 Kasım 2023 13:47
Okunma
76


AMATÖR TAKIM YÖNETİCİLERİNİ DİNLEDİ

TBMM’nin tatil sürecinde seçim bölgesi Gaziantep’te kentin yaşamsal sorunlarını yerinde inceleyerek vatandaşlardan dileyen ve birçok sorunu TBMM’ye taşıyan CHP Gaziantep Milletvekili Melih Meriç, bu kez amatör spor kulüplerinin yönetici ve temsilcilerini dinledi. Kentteki semt sahalarından, amatör takımların maddi sıkıntılarına kadar birçok konunun masaya yatırıldığı toplantıda, katılımcılar amatör spora olan ilgisizliğin gençleri madde bağımlılığına sürüklediğini ifade ettiler.

MERİÇ SÖZ VERDİ; AMATÖR SPORUN YANINDAYIM

Toplantıda katılımcıları dinledikten sonra söz alan CHP Gaziantep Milletvekili Melih Meriç, ‘’Bu kentte bir zamanlar semt sahaları vardı. Her kahvehane bir kulüp idi. Kentte bir spor kültürü vardı. Gelinen süreçte oyuncu yetiştiremeyen, tesisi fakiri ve amatör sporu unutan bir anlayış var. Spordan kopan gençlerimizin ne halde olduğunu görüyoruz. Amatör ruh tüm spor branşlarının tarlasıdır. Ne ekerseniz onu biçersiniz. Bugün dinlediğim tüm sorunların bizzat takipçisi olacağım. Hepinize söz veriyorum’’ dedi.

‘’TESİS YOK, DESTEK YOK. TAKIMLAR LİGDEN ÇEKİLİYOR’’

Gaziantep’e sadece gastronomi yani yemek turizmi açısından bakmanın kentte büyük zarar verdiğini dile getiren Meriç, ‘’Bugün Spor Turizmi ciddi bir sanayi haline geldi. Ancak, Gaziantep’te bu alanda bir yatırım olmadığı gibi, maddi yetersizlik nedeniyle voleybol, hentbol ve amatör futbol takımları ligden çekilmek zorunda kalıyor. Bireysel ve takım halinde kentimizi sporda temsil eden kesimler ise antrenman yapacak yer bulamıyor. Bal demekle ağız tatlanmıyor. Spor şehri demekle spor şehri olunmaz. Önce gerekli alt yapıyı sağlamanız ve amatör sporun sorunlarını kendi sorunlarınız gibi algılamanız gerekiyor’’

Yaklaşık 200 amatör spor yöneticisi ve temsilcisinin katıldığı toplantı sonrasında katılımcılarla hatıra fotoğrafı çektiren Meriç, kentin spor turizminden gerekli payı alması için çalışacaklarını ifade etti.

Bir Yorum Bırakın

EN ÇOK OKUNANLAR

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ HER YAŞA HİTAP EDİYOR

43 Okunma

BAŞKAN FADILOĞLU GTO MECLİSİNDE

42 Okunma

CHP’li Öztürkmen, 3 Mart’ın ‘Laiklik Günü’ Olmasını Teklif Etti

42 Okunma

Yükseköğretim Kurulu, uluslararası araştırma burslarını artırdı

38 Okunma

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR EV SAHİPLİĞİ’NDE YENİ TURİZM ÇALIŞTAYI

37 Okunma

DEM Parti’den Birecik’te Görkemli Açılış!

78 Okunma

CHP Gaziantep’te Belediye Başkan adayları belli oluyor

74 Okunma

-3 KATEGORİDE ZİRVENİN ADI ŞEHİTKAMİL

65 Okunma

Büyükşehir altyapısıyla oluşturulan çağrı merkezi hizmet vermeye başlıyor

64 Okunma

-BAŞKAN ŞAHİN CENEVRE’DE…

62 Okunma

CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI 3. GAZİANTEP KARMASI RESİM SERGİSİ

222 Okunma

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, “Milletimize benzer travmaları yaşatmaya kimsenin hakkı yoktur!”

194 Okunma

SANKO OKULLARI ÖĞRENCİLERİNİN YÜZME BAŞARISI

192 Okunma

DEPREM BÖLGESİNDEKİ İMALAT SANAYİNİN YOL HARİTASI ANKARA’DA AÇIKLANDI

178 Okunma

Mahalle sakinleri vali çeber'den destek bekliyor

170 Okunma

NÖBETÇİ ECZANELER

5 Mart 2024 Salı Günü Nöbetçi Eczaneler