ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ, İBRAHİMŞEHİR ABA GÜREŞİ SAHASI’NI YENİLEDİ

Şehitkamil Belediye Başkanı Avukat Umut Yılmaz’ın talimatları doğrultusunda yürütülen proje ile İbrahimşehir Aba Güreşi Sahası’nda kapsamlı bir çalışma başlatıldı. Sahayı modern ve yüksek standartlara uygun hale getirerek, güreşçilerin performansını artırma ve seyircilere daha konforlu bir deneyim sunma hedefiyle yapılan çalışmalar tamamlandı.
Editör
Gündem Gaziantep
Yayın
6 Haziran 2024 15:40
Güncelleme
6 Haziran 2024 15:41


 

 Geleneksel sporların yaşatılması adına Şehitkamil Belediyesi, bu yıl 20.'si düzenlenecek olan İbrahimşehir Geleneksel Aşırtmalı Aba Güreşi için hazırlık çalışmalarına erken başladı. Şehitkamil Belediyesi tarafından gerçekleştirilen kapsamlı çalışmalarla İbrahimşehir Mahallesi’ndeki

İbrahimşehir Aba Güreşi Sahası, güreşçileri ve izleyicileri en iyi şekilde ağırlamaya hazır hale geldi.

 

ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ

 

 

Şehitkamil Belediye Başkanı Avukat Umut Yılmaz, yenileme çalışmalarının güreşçilerin performansını olumlu yönde etkileyeceğini belirterek, şu açıklamayı yaptı:

 

“Amacımız, İbrahimşehir Geleneksel Aşırtmalı Aba Güreşi etkinliklerini her yıl bir adım daha ileri taşımak ve bu geleneksel sporu en iyi şartlarda yaşatmaktır. Yapılan yenileme çalışmalarıyla güreşçilerimize en iyi sahayı sunmayı hedefledik. Güreşçilerimizin performanslarını en üst düzeye çıkarmak için gerekli olan her türlü altyapıyı sağladık. Bu sayede gençlerimiz, geleneksel sporumuz olan aba güreşinde daha büyük başarılara imza atabilecekler. Bu tür etkinlikler, toplumun bir araya gelmesini, dayanışma ve kardeşlik duygularının pekişmesini sağlar. Biz de Şehitkamil Belediyesi olarak, bu değerlere sahip çıkmak ve gelecek nesillere aktarmak için elimizden geleni yapıyoruz.”

 

GÜREŞ SAHASI BAŞTAN AŞAĞI YENİLENDİ

655 metrekarelik güreş sahası, öncelikle çim alanının yeniden tesviyesi ile elden geçirildi. Tüm alan, özenle çim ekimi yapılarak güreşçilere en iyi şartlarda mücadele etme imkânı sağlandı. Ayrıca, sahaya yeni ve modern bir otomatik sulama sistemi kuruldu. Bu sistem, çim alanının sürekli olarak en iyi durumda kalmasını sağlayacak.

 

ÇEVRE DÜZENLEMELERİ TAMAMLANDI

Güreş alanının çevresinde bulunan demir tellerin eksikleri tespit edilerek tamamlandı, ardından teller yeniden düzenlenip boyandı. Bu çalışmalar, alanın güvenliğini ve estetik görünümünü artırdı. Ayrıca, hasar görmüş kilit taşları, beton ve bordür imalatları da titizlikle tamir edilerek sahadaki tüm yapısal sorunlar giderildi.

 

DİNLENME ALANLARI ONARILDI

Mevcut dinlenme alanları da unutulmadı. Güreş sahasında bulunan çatılı banklar ve masalı banklar, onarılarak yeniden boyandı. Böylece, etkinlik sırasında güreşçilerin ve izleyicilerin rahatça dinlenebileceği alanlar sağlandı.

Kaynak : HABER MERKEZİ

Bir Yorum Bırakın

Popüler Yazılar

ÇÖPTEN ELDE EDİLEN ISIDAN YARARLANAN ÇİLEK SERASI’NIN ÜRÜNLERİ 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARA İKRAM EDİLDİ

Sevda Karaca: Kaçak Beton Tesisi Samandağ’da Çevreye ve Halk Sağlığına Zarar Verecek

GAİB'DEN YEŞİL DÖNÜŞÜM VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK SEMİNERİ

BAŞKAN TAHMAZOĞLU VATANDAŞ VE ESNAF İLE İÇ İÇE

"GAZZE’DE ACİLEN ATEŞKES SAĞLAMNMALI”

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR KETEM İLE ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIYOR

Kreşler kapanacak mı, anaokulları ne zaman kapanıyor? Kreşler, anaokulları açılacak mı?

Yeni Kimlik Kaç Günde Çıkar, Kaç Günde Gelir?

Vali Kemal Çeber’ in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

GTO’DAN “BİLGİ GÜVENLİĞİ” SEMİNERİ

Umut Yılmaz’ın emekli vatandaşlara 6 bin TL vereceklerini duyurdu

Türkiye 9 ayda 1 milyon ton makarna ihraç etti

Enflasyon rakamları açıklandı

SANKO OKULLARI ÖĞRENCİLERİNİN YÜZME BAŞARISI

-BAŞKAN ŞAHİN CENEVRE’DE…

Nöbetçi Eczaneler

16 Temmuz 2024 Salı Günü Nöbetçi Eczaneler