GÖNDER

BİLİM ŞEHİTKAMİL’E, İLGİ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

Geleceğin bilim insanlarının yetişmesi amacıyla Şehitkamil Belediyesi tarafından hizmete sunulan Bilim Şehitkamil’de, 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı dönemiyle birlikte atölye eğitimleri başladı. Çocukların; bilime olan ilgisini artırmak, sevdirmek ve bilimsel konularla ilgili farkındalık oluşturmayı hedefleyen Bilim Şehitkamil’den bu yıl da on binlerce öğrenci yararlanacak.
Editör
Teknisyen
Yayın
27 Kasım 2023 13:00
Güncelleme
27 Kasım 2023 13:41
Okunma
135


 

Milli Teknoloji Hamlesi kapsamında Şehitkamil Belediyesi tarafından hizmete sunulan Bilim Şehitkamil’e ilgi her geçen gün artmaya devam ediyor. Şehitkamil Belediyesi tarafından hizmete sunulan Bilim Şehitkamil’de, 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı dönemiyle birlikte atölye eğitimlerine başlandı.

Bilim Şehitkamil’e gelen Gönüllü Hizmet Vakfı İnal Aydınoğlu İlkokulu 4. sınıf öğrencileri; matematik, doğa, tasarım, teknoloji ve astronomi atölyelerindeki faaliyetlere katıldı. Öğrenciler hem eğlenerek hem de deneyerek bilimsel faaliyetler gerçekleştirdiler. Öğrencilerin; akademik ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak, bilim ve teknoloji alanlarındaki atılımlarına destek olmak, bilimsel gelişmelerle tanışmasını sağlamak gibi amaçlarla verilen teorik ve uygulamalı eğitimlere öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

ÖĞRENCİLERİMİZİN BİLİME OLAN MERAKINI ARTIRIYORUZ

Okulların açılmasıyla birlikte Bilim Şehitkamil’de de atölye eğitimlerinin başladığını belirten Öğretmen Müslüm Yıldıztekin, “Bilim Şehitkamil, teknoloji geliştiren bir Türkiye hedefiyle yürümekte ve milli teknoloji hamlesini desteklemektedir. 2023-2024 eğitim-öğretim yılı dönemiyle birlikte, atölye eğitimlerimiz başlamıştır. Doğa, tasarım, matematik, teknoloji ve astronomi atölyesi olmak üzere 5 atölyemiz ile öğrencilerimize eğitimler veriyoruz. Bu atölyelerimizden 6-14 yaş arası öğrencilerimiz faydalanmaktadır. Buraya gelen öğrencilerimizin bilime olan merakını artırıyoruz, keşfetmelerini sağlıyoruz. 2020 yılında faaliyetlerine başlayan Bilim Şehitkamil’de, 3 yıllık bir eğitim süresi içerisinde yaklaşık 94 bin öğrencimiz atölye eğitimlerimizden faydalanmıştır. Bu da yıllık yaklaşık 30 bin öğrenciye tekabül etmektedir. Bu sayıyı arttırmayı hedefliyoruz. Ben, böyle bir imkanı, sunan Şehitkamil Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

BİLİM ŞEHİTKAMİL’İN ÇOCUKLARA FAYDALI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM

Bilim Şehitkamil’in öğrenciler için faydalı olduğunu dile getiren Gönüllü Hizmet Vakfı İnal Aydınoğlu İlkokulu Sınıf Öğretmeni Gül Yıldız, “Bugün öğrencilerimi hem eğlensinler hem okul ortamından farklı bir ortam görsünler hem de ilerde deneyap sınavına girecekler, deneyap sınavını kazandıktan sonra nasıl bir ortamda eğitim alacaklarını görmeleri için Bilim Şehitkamil’e getirdik. Bilim Şehitkamil’e geldiğimiz zaman ve buradaki etkinlikleri gördüğümüz zaman, buranın öğrencilerimiz üzerinde ne kadar etkili olduğunun farkına vardık. Bizler öğretmenler olarak öğrencilerimizin içindeki cevheri ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Bu ortamda da bu cevherlerin farkına varılıyor. Öğrencilerimiz de buraya gelerek hem mutlu oldular hem de kendilerini geliştirmek için büyük bir imkana sahip oldular. Çocukları; etkinlik yaparken de gözlemledim, yüzleri çok gülüyordu ve mutlulardı. Bilim Şehitkamil’in çocuklara faydalı olduğunu düşünüyorum. Bu da bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. İnşallah bu çocuklarımızın gelecekte, birer bilim insanı, birer mühendis olarak, vatanına ve milletine faydalı bireyler olacaklarına inanıyorum. Şehitkamil Belediyemize, bu imkanı sunduğu için çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

BURADA OLMAKTAN DA GERÇEKTEN ÇOK MUTLUYUM

Makine mühendisi olmayı hedeflediğini dile getiren 4. sınıf öğrencisi Mehmet Kamacı, “Bilim Şehitkamil’deki hocalarımızla burada çok güzel faaliyetler yaptık. Burada olmaktan da gerçekten çok mutluyum. Bilime, merakım her zaman vardı. Bugün de Bilim Şehitkamil’e gelerek, burada merakımı gidermeye çalıştım. Hedefim iyi bir makine mühendisi olmak. Bunun için de matematik atölyesindeki eğitimler benim çok hoşuma gitti. Buradaki öğretmenlere, vermiş oldukları eğitimlerden dolayı teşekkür ediyorum” açıklamasını yaptı. Bülten

 

Bir Yorum Bırakın

EN ÇOK OKUNANLAR

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ HER YAŞA HİTAP EDİYOR

45 Okunma

CHP’li Öztürkmen, 3 Mart’ın ‘Laiklik Günü’ Olmasını Teklif Etti

45 Okunma

BAŞKAN FADILOĞLU GTO MECLİSİNDE

42 Okunma

Yükseköğretim Kurulu, uluslararası araştırma burslarını artırdı

38 Okunma

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR EV SAHİPLİĞİ’NDE YENİ TURİZM ÇALIŞTAYI

37 Okunma

DEM Parti’den Birecik’te Görkemli Açılış!

78 Okunma

CHP Gaziantep’te Belediye Başkan adayları belli oluyor

74 Okunma

-3 KATEGORİDE ZİRVENİN ADI ŞEHİTKAMİL

65 Okunma

Büyükşehir altyapısıyla oluşturulan çağrı merkezi hizmet vermeye başlıyor

64 Okunma

-BAŞKAN ŞAHİN CENEVRE’DE…

63 Okunma

CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI 3. GAZİANTEP KARMASI RESİM SERGİSİ

223 Okunma

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, “Milletimize benzer travmaları yaşatmaya kimsenin hakkı yoktur!”

195 Okunma

SANKO OKULLARI ÖĞRENCİLERİNİN YÜZME BAŞARISI

193 Okunma

DEPREM BÖLGESİNDEKİ İMALAT SANAYİNİN YOL HARİTASI ANKARA’DA AÇIKLANDI

179 Okunma

Mahalle sakinleri vali çeber'den destek bekliyor

170 Okunma

NÖBETÇİ ECZANELER

5 Mart 2024 Salı Günü Nöbetçi Eczaneler