GÖNDER

  TEKNOFEST İZMİR’DE GAÜN STANDINA YOĞUN İLGİ

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremine rağmen öğrencilerinin birbirinden değerli projelerini, TEKNOFEST İzmir’de ziyaretçilerin beğenisine sunuyor.
Editör
Teknisyen
Yayın
27 Kasım 2023 13:00
Güncelleme
27 Kasım 2023 13:40
Okunma
136


 

 GAÜN, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100’üncü yılında İstanbul ve Ankara’nın ardından İzmir’de gerçekleştirilen ve 1 Ekim’e kadar sürecek olan dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST'te kurduğu stantta projelerini sergiledi.

TEKNOFEST İzmir’de öğrencilerle bir araya gelen GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, gördükleri yoğun ilgiden dolayı mutlu olduklarını belirtti. GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın yaptığı konuşmada şunları söyledi:  “TEKNOFEST 2023’ün son etabı olan ve İzmir’de gerçekleşen festivalde ziyaretçiler, Gaziantep Üniversitesinin öğrencilerinin büyük çabalarla geliştirdiği birbirinden değerli ve yenilikçi çalışmaların sergilendiği stant yoğun ilgi gösterdi. Öğrencilerimizin geliştirdikleri projelerin ilgi görmesi bizleri onurlandırıyor. 2023 TEKNOFEST yarışmaları kapsamında toplam 10 ödül aldık. Hedefimiz 2024’te gerçekleşecek olan TEKNOFEST yarışmalarında daha fazla ödül kazanmak. Emeği geçenlere teşekkür ederim.”

GAÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Yumrutaş ise konuşmasında TEKNOFEST’in önemine değinerek şunları aktardı: “Bir mühendisin savunma sanayisinde ülkemizin kaderini nasıl değiştirebileceğini Sayın Selçuk Bayraktar gösterdi. Selçuk Bayraktar sadece İHA, SİHA, TİHA (Akıncı) ve KIZILELMA yapmadı, TEKNOFEST yarışmaları kapsamında insanımızın algısını değiştirdi. Biz yapamayız, biz üretemeyiz algısını tersyüz ederek, en iyi cihazları biz yaparız, en iyi teknolojileri biz geliştiririz algısını oluşturdu. Bu algıyı ülkemizin geleceği olan gençlerimiz için çok değerli buluyorum. Çünkü bu algı; çalışma demek, özgüven demek, hedeflerin peşinden koşmak demek. Bu düşünceden hareketle gençlerimizin özveri ile çalışarak yenilikçi teknolojileri öğreneceklerine ve uygulayacaklarına gönülden inanıyorum. Bizlere düşen ise sağlam bir irade gösterip, gençlerimize destek olmaktır. Bu irade ve destek olunca da başarı kendiliğinden gelecek ve hayallerimiz gerçeğe dönüşecektir.”

GAÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Yumrutaş, GAÜN TEKNOFEST Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Hakan Tutumlu ve GAÜN’lü takım üyeleri çalışma ve projeler hakkında ziyaretçileri bilgilendirdi. Bülten

Bir Yorum Bırakın

EN ÇOK OKUNANLAR

CHP’li Öztürkmen, 3 Mart’ın ‘Laiklik Günü’ Olmasını Teklif Etti

45 Okunma

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ HER YAŞA HİTAP EDİYOR

45 Okunma

BAŞKAN FADILOĞLU GTO MECLİSİNDE

42 Okunma

Yükseköğretim Kurulu, uluslararası araştırma burslarını artırdı

38 Okunma

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR EV SAHİPLİĞİ’NDE YENİ TURİZM ÇALIŞTAYI

37 Okunma

DEM Parti’den Birecik’te Görkemli Açılış!

78 Okunma

CHP Gaziantep’te Belediye Başkan adayları belli oluyor

74 Okunma

-3 KATEGORİDE ZİRVENİN ADI ŞEHİTKAMİL

65 Okunma

Büyükşehir altyapısıyla oluşturulan çağrı merkezi hizmet vermeye başlıyor

64 Okunma

-BAŞKAN ŞAHİN CENEVRE’DE…

63 Okunma

CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI 3. GAZİANTEP KARMASI RESİM SERGİSİ

223 Okunma

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, “Milletimize benzer travmaları yaşatmaya kimsenin hakkı yoktur!”

195 Okunma

SANKO OKULLARI ÖĞRENCİLERİNİN YÜZME BAŞARISI

193 Okunma

DEPREM BÖLGESİNDEKİ İMALAT SANAYİNİN YOL HARİTASI ANKARA’DA AÇIKLANDI

179 Okunma

Mahalle sakinleri vali çeber'den destek bekliyor

170 Okunma

NÖBETÇİ ECZANELER

5 Mart 2024 Salı Günü Nöbetçi Eczaneler