GÖNDER

-YAPTIKLARI ÜRÜNLERİ SATARAK AİLE EKONOMİSİNE KATKIDA BULUNUYORLAR

Şehitkamil Belediyesi tarafından açılan giyim kursundan yararlanan kadınlar, öğrendikleri bilgiler sayesinde ihtiyaç duydukları kıyafetleri dikerek hem kendi hem de çocuklarının ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Hayalini kurdukları tasarımlara hayat veren kadınlar, istemeleri durumunda ürettikleri ürünleri satarak, aile ekonomisine katkı da sağlayabiliyorlar.
Editör
Teknisyen
Yayın
27 Kasım 2023 13:00
Güncelleme
27 Kasım 2023 13:30
Okunma
127


Şehitkamil Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün iş birliğinde Selahattin Eyyubi Aile Merkezi’nde açılan giyim kursundan yararlanan kadınlar, geleceğe güvenle bakıyorlar. Kadınları, üretime teşvik amacıyla açılan kursta; etek, gömlek, pantolon, ceket gibi kıyafetlerin yanı sıra çocuk kıyafetlerinin dikim eğitimi veriliyor. Kadınlar, ayrıca eski kıyafetlerin de onarımını yaparak kullanım süresini uzatıyorlar. Sağlanan imkanların memnuniyet verici olduğunu dile getiren kadınlar, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve ekibine teşekkür ettiler.

HEM KENDİLERİ İÇİN HEM DE ÇOCUKLARI İÇİN KIYAFETLER DİKİYORLAR

Kursa ilişkin bilgi veren Selahattin Eyyubi Aile Merkezi Giyim Kursu Öğretmeni Sibel Baygün, “Şehitkamil Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün iş birliği çerçevesinde Selahattin Eyyubi Aile Merkezi’nde kadınlarımıza yönelik giyim kursu açtık. Şu an itibariyle 20 kursiyerimize giyim üzerine haftanın 5 günü 4 saat olmak şeklinde eğitim veriyoruz. Kursumuz devam ettikçe kursiyer sayımız da yükseliyor. Kursumuz yaklaşık 3 hafta önce başladı. Kursiyerlerimiz, burada hem kendileri için hem de çocukları için etek, gömlek, pantolon ve benzeri kadın ve çocuklarımızın ihtiyacı olan kıyafetler dikiyorlar. Bunun yanı sıra kursiyerlerimiz, sipariş üzerine de kıyafet dikip satarak, aile ekonomisine katkı da sağlayabiliyorlar. Kursiyerlerimiz, eğitimlerin yanı sıra çok iyi arkadaşlık ortamı kuruyorlar, hoş ve güzel vakit geçiriyorlar. Gerçekten samimi bir ortamda eğitim alıyorlar. Bu olanağı bizlere sağlayan Şehitkamil Belediyemize ve Halk Eğitim Müdürlüğümüze kursiyerlerim adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

BU KURSUN BİZLERE ÇOK FAYDASI OLUYOR

Hem kendisi hem de çocukları için kıyafet diktiğini kaydeden kursiyer Lütfiye Yaşar, “Burada hocamız nezaretinde giyim üzerine eğitimler alıyorum. Burada hem kendim için hem de çocuklarım için çeşitli kıyafetler dikiyorum. Bunun yanı sıra sipariş alıyorum ve diktiğim elbiseyi satarak aile ekonomime de katkı sağlıyorum. Burada eğitimlerin yanı sıra arkadaşlık ortamımızda çok güzel, diğer kursiyer arkadaşlarımızla birbirimize her konuda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Gerçekten bu kursun bizlere çok faydası oluyor. Bundan dolayı da hem Şehitkamil Belediyemize hem de buradaki hocalarımıza çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Bülten

Bir Yorum Bırakın

EN ÇOK OKUNANLAR

CHP’li Öztürkmen, 3 Mart’ın ‘Laiklik Günü’ Olmasını Teklif Etti

45 Okunma

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ HER YAŞA HİTAP EDİYOR

45 Okunma

BAŞKAN FADILOĞLU GTO MECLİSİNDE

42 Okunma

Yükseköğretim Kurulu, uluslararası araştırma burslarını artırdı

38 Okunma

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR EV SAHİPLİĞİ’NDE YENİ TURİZM ÇALIŞTAYI

37 Okunma

DEM Parti’den Birecik’te Görkemli Açılış!

78 Okunma

CHP Gaziantep’te Belediye Başkan adayları belli oluyor

74 Okunma

-3 KATEGORİDE ZİRVENİN ADI ŞEHİTKAMİL

65 Okunma

Büyükşehir altyapısıyla oluşturulan çağrı merkezi hizmet vermeye başlıyor

64 Okunma

-BAŞKAN ŞAHİN CENEVRE’DE…

63 Okunma

CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI 3. GAZİANTEP KARMASI RESİM SERGİSİ

223 Okunma

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, “Milletimize benzer travmaları yaşatmaya kimsenin hakkı yoktur!”

195 Okunma

SANKO OKULLARI ÖĞRENCİLERİNİN YÜZME BAŞARISI

193 Okunma

DEPREM BÖLGESİNDEKİ İMALAT SANAYİNİN YOL HARİTASI ANKARA’DA AÇIKLANDI

179 Okunma

Mahalle sakinleri vali çeber'den destek bekliyor

170 Okunma

NÖBETÇİ ECZANELER

5 Mart 2024 Salı Günü Nöbetçi Eczaneler