GÖNDER

GAGA STORE AÇILDI

Gaziantep Ticaret Odası (GTO), “Kadın Kooperatifleri ve Kadın Girişimcilerin Desteklenmesi Projesi” kapsamında proje faydalanıcısı kadın kooperatifleri ve kadın girişimciler tarafından üretilen ürünlerin satılacağı GAGA Store’un açılışını gerçekleştirdi.
Editör
Gündem Gaziantep
Yayın
29 Kasım 2023 13:54
Güncelleme
29 Kasım 2023 13:54
Okunma
175


GTO ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) iş birliğinde gerçekleştirilen çalışmalarla pek çok kadının hayatına dokunulan “Kadın Kooperatifleri ve Kadın Girişimcilerin Desteklenmesi Projesi”nin son çıktısı GAGA Store oldu…

Yıldırım: Bu şehir başarı hikâyeleri yazıyorsa kadınlarının emeği çok büyük

Gaziantep Gastronomi Akademisi (GAGA) ve Uygulama Restoranı BULLA’da gerçekleştirilen açılışta konuşan GTO Başkanı Tuncay Yıldırım, 2022 yılında başladıkları proje ile güzel işlere imza atmanın ve birçok kadının hayatına dokunmuş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Bu şehir başarı hikâyeleri yazıyorsa kadınlarının emeği çok büyük… Biz de bu projemizde başarı hikâyelerini çoğaltmak, sürdürmek, kadınlarımızın potansiyellerini maksimuma çıkarmayı hedefledik. Kadın girişimci adaylarına, kadın girişimcilere ve kadın kooperatiflerine kapasite ve iş geliştirme eğitimleri, ürün geliştirme, marka ve pazarlama danışmanlıkları ile özel mentorlük hizmetleri verdik. 200’e yakın kadın ve 5 kadın kooperatifi proje hizmetlerinden faydalandı. 42 kadının aldığı ürün geliştirme danışmanlığı sonucunda, 15 yeni ve katma değerli ürün üretildi. Bunların 7’sine patent alındı… Bu ürünler, Gaziantep ve çevresinde üretilen malzemelerden elde edilmiş, katma değerli üretime odaklanan bir yaklaşımın sonucunda ortaya çıktı.” dedi.

Yıldırım: Kadınlarımız için GAGA Store devrede

Proje ile 13. Dünya Odalar Yarışmasında Cinsiyet Eşitliği kategorisinde dünya birinciliği de elde ettiklerini vurgulayan Yıldırım, aldıkları ödül ile harcanan emeklerin, gösterilen çabaların karşılıksız kalmadığını ifade ederek şöyle devam etti:

“Biz proje faaliyetleri ile kadın kooperatiflerini destekledik ama kooperatiflerin karşılaştığı en büyük zorluğun da ürünlerini pazarlamak ve kalıcı satış kanalları bulmak olduğunu gördük. İşte tam bu noktada, kadınlarımız ve ürettikleri ürünler için GAGA Store devreye girdi. GAGA Store, Gaziantep Gastronomi Akademisinde hayata geçirilen bir mağaza olarak kooperatiflerin ürünlerini satarak gelir elde etmelerine olanak tanıyacak. İnanıyorum ki burası kadın kooperatifleri ve ürünlerinin önemi konusunda farkındalık yaratacak. GAGA Store'un amacı sadece bir alışveriş noktası olmak değil… Aynı zamanda kadın girişimcileri destekleyen bir sosyal girişim platformu olmaktır.”

2024 yılında GAGA Store’u e-ticaret ile buluşturmayı hedeflediklerini de ekleyen Yıldırım, kadın girişimcilerin ürünlerini e-ticaret kanallarıyla da satma imkânı bulacaklarını belirtti.

Şahin: Bu projeyi çok kıymetli buluyorum

GAGA Store açılışında konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise şehrin başarısının ardında birlik ve beraberlik olduğunu ifade ederek “Bizim başarımızın ardında Gaziantep Ticaret Odası var… Birlik ve beraberlik içerisinde çalışan, üreten, projeleri hayata geçiren paydaşlarımız var… GTO gibi kurumlarımız böyle özel projelere imza attıkça biz şehir olarak daha iyiye ulaşıyor, seviye atlıyoruz. Kadınlara yönelik bu projeyi çok kıymetli buluyorum. Kadınlarımızı destekleyen, onları çalışma hayatına entegre eden ve el emeği ürünleri için marka değeri yaratmaya çalışan bu proje için GTO’ya ve yönetimine teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak : Bülten

Bir Yorum Bırakın

EN ÇOK OKUNANLAR

Yeni Kimlik Kaç Günde Çıkar, Kaç Günde Gelir?

66 Okunma

Kreşler kapanacak mı, anaokulları ne zaman kapanıyor? Kreşler, anaokulları açılacak mı?

65 Okunma

19 MAYIS ŞAHİNBEY’DE COŞKU İLE KUTLANDI

36 Okunma

OĞUZELİ MESLEK YÜKSEKOKULU ÖĞRENCİLERİ TEKNİK GEZİ İLE UYGULAMALI EĞİTİM ALDI

36 Okunma

Avrupa’nın En İyi Kadın Oyuncusu Polisgücü’nden Fatma Songül Gültekin

35 Okunma

Umut Yılmaz’ın emekli vatandaşlara 6 bin TL vereceklerini duyurdu

228 Okunma

Türkiye 9 ayda 1 milyon ton makarna ihraç etti

120 Okunma

Enflasyon rakamları açıklandı

118 Okunma

SANKO OKULLARI’NIN YÜZMEDE MİLLİ TAKIM GURURU

109 Okunma

Otizimli Depremzede Çocuklar Bu Kampı Çok Sevdi

109 Okunma

Umut Yılmaz’ın emekli vatandaşlara 6 bin TL vereceklerini duyurdu

517 Okunma

Türkiye 9 ayda 1 milyon ton makarna ihraç etti

385 Okunma

Enflasyon rakamları açıklandı

376 Okunma

Halı İhracatının Yıldızları Ödüllendirildi

358 Okunma

-BAŞKAN ŞAHİN CENEVRE’DE…

354 Okunma

NÖBETÇİ ECZANELER

28 Mayıs 2024 Salı Günü Nöbetçi Eczaneler